Editing: /attic/public_html/frontpage in Polish Attic Studio po Polsku /head>                        
attic studio logo

Joanna Millicer Hempel - Autor

     

 

     

Home

     

Home po polsku

     

Novels

     

Plays

     

Voice and Accent Coaching

     

Contact:
        Joanna Millicer Hempel
        +61 403 812 280
       
       
joanna.hempel@gmail.com

     

www.atticstudio.com

     

 

 

     

 

     

     

Joanna Millicer Hempel jest australijską autorką pochodzenia polskiego, tworzy powieści historyczne, na koncie ma także ponad 30 sztuk i kilkadziesiąt szkiców teatralnych znanych i cenionych jako psychologiczne tragikomedie.

Po przetłumaczeniu rodzinnego pamiętnika z Polski i Litwy, pisanego w XIX i XX wieku, skupiła się na tworzeniu powieści historycznej dotyczącej wydarzeń we wschodniej Europie od 1914 roku.

I tom, wydany w Australii i USA pod tytułem "Feet of Wax -- Love & War on the Eastern Front 1914 - 1918" (Kolos na glinianych nogach) jest właśnie tłumaczony na polski i rosyjski. Tom II o latach 1918 - 1939 ma być gotowy pod koniec 2019.

Od 2012 roku Joanna z mężem dzielą czas między Warszawą a Sydney, zbierając materiał do jej powieści, które mają stworzyć trylogię - od 1914 do 1950.

Jest absolwentką psychologii, historii i anglistyki Uniwersytetu w Sydney, dalsze studia ukończyła zdobywając tytuł Magistra w Dziedzinie Teatru - na Uniersytecie Nowej Anglii w Armidale. Jej opublikowane dramaty stały się klasykami; są opracowywane i grane przez młodzieżowe teatry oraz studentów anglistyki i szkół teatralnych w Australii, USA i Kanadzie.

Joanna Millicer Hempel była dyrektorem Szkoły Aktorstwa Młodych w Armidale i jej sztuki były wystawiane w głównym teatrze Uniwersytetu Nowej Anglii, w Studiu Dramatycznym, w Teatrze Armidale oraz w Teatrze Valhalla w Sydney.

Ostatnio ukończyła zbiór siedmiu teatralnych monologów zatytułowany "Drzwi", w którym uchwyciła kobiety w różnym wieku, w kluczowych momentach życia.

Dawniej Joanna dzieliła się swoją techniką specjalisty dramatu z australijskimi nauczycielami teatru i anglistyki w uczelniach a także podczas konferencji międzystanowych.

Urodziła się w Edynburgu, wczesne dzieciństwo spędziła w Anglii a szkołę i uniwersytety kończyła w Australii. Wychowała się w polsko-litewskim środowisku rodzinnym, wzmocnionym wpływami rosyjskimi, angielskimi i australijskimi. Jej ojciec Henryk Millicer z Warszawy był znanym projektantem samolotów w Anglii i Australii. Joanna jest zamężna z matematykiem polskiego pochodzenia, Joachimem Hemplem, z którym wychowała czterech synów w Australii.

Mówi biegle po angielsku i po polsku oraz porozumiewa się po rosyjsku i francusku.

Joanna nadal lubi uczyć i trenować w doskonaleniu mowy, dykcji i emisji głosu oraz w języku angielskim - w Warszawie i w Sydney.